pokud něco kopírujete, napište mi to dolů pod článek, a u sebe napište zdroj, nebo odkaz na můj blog. díky

Únor 2008

***Atmospheric metal***

12. února 2008 v 15:12 | Galder |  Metal
***Atmospheric metal***

= tento styl je něco na způsob gothic metalu, ale mnohem, mnohem měkkčí. Příkladem může být Tiamat posledních 4 let. V hudbě se vyskytují různé doplňky na způsob šumícího morě, zvuky lesa apod. Do tohoto žánru lze zařadit i The Gathering s albem "How To Measure A Planet", kde je slyšet vysílání z vesmírné stanice. Takže je to spíš na odlehčení. Žádný nářez se nekoná. Čistý atmospheric metal je vesměs nudný styl.

***Folk metal***

12. února 2008 v 15:11 | Galder |  Metal
***Folk metal***

= každý ví, co to je folková hudba. No a samozřejmě, že i tento styl neušel zájmu metalových skupin. Zdárným příkladem může být Anglická skupina Skyclad. Folk metal patří do těch měkčích stylů. Převážne se jedná o melodiku převzatou z folklóru dané země, ze které pochází daná skupina. Velmi často skupiny používají i hudební nástroje, typické pro danou zemi. Samozřejmě je to jen jako doplněk. Takže svým způsobem bychom tento styl mohli nazvat i jako national metal. Zajímavý styl, který metalovým posluchačum přibližuje kulturu dané země, sice poněkud zkreslené, ale přece.

***Symphonic metal***

12. února 2008 v 15:11 | Galder |  Metal
***Symphonic metal***

= tak tento styl je zřejmě jasný už ze samotného názvu. A asi všichni jste slyšeli poslední album od veleslavné Metallicy "S & M". Prostě metal v doprovodu symfonického orchestru. Avšak práve Metallica je skupina, která by neměla toto oznacení dostat, protože se jedná o projekt, který jim napsal někdo jiný. Jsou zde mnohem originálnejší kapely. Napríklad Waltari a jejich album "Yeah! Yeah! Die! Die!", death metal, skloubený se symfonickým orchestrem, nebo Rage a pražský symf. orchestr na albu "Lingua Mortis". Ale i u techto kapel se jednalo vesměs o projekty. Něco jiného je například symfonický metal v podání Therion či Lacrimosa. Zatímco Therion už zřejmě vyčerpal své nápady na albech "Theli" a "Vovin", tak Lacrimosa na albu "Elodia" předvedla, jak se má hrát symfonický metal. Velmi výborné album. Symphonic metal patří mezi velmi nákladný styl a tak těch skupin, hrající tento styl, není moc. Je to škoda, protože metal skloubený se symfonickým orchestrem, je vynikající.

***Dark metal***

12. února 2008 v 15:10 | Galder |  Metal
***Dark metal***

= tak toto označení se objěvilo docela nedávno. Co si má človek pod tímto stylem představit? Temný metal? To by mělo být něco na způsob black metalu, což? No, zřejmě by z black metalu měla daná skupina hrající dark metal hodně čerpat. A vesměs ano. A k tomu prvky gothic metalu s melancholickými náladami. Ano, to by mohlo být ono. A které skupiny by podle této mé chrakteristiky sem patří? Tak třeba Graveworm, Legenda, Inner Shrine, Empyrium, Summoning, Opeth apod.

***Techno metal***

11. února 2008 v 22:09 | Galder |  Metal
***Techno metal***

= velmi mladý styl. Do povědomí se dostal zejména díky skupině Waltari a The Kovenant. Asi všichni víme, co to je techno. Ovšem techno metal není zas až tak techno hudba, která by se měla hrát někde na house párty. Kovenant hraje docela tvrdou hudbu a techno zde zastupují hlavně rytmy a samply. Je to docela náhul a mně se to líbí. Více o tomto stylu až když bude více skupin. Techno metal ještě není oficiální označení, takže to berte s rezervou.

***White metal***

11. února 2008 v 22:09 | Galder |  Metal
***White metal***

= sem spadají všechny křesťanské metalové skupiny. A to může jít o death metal (Mortification), doom metal (Paramaecium), gothic metal (Tristitia) no prostě o všechno možné. Jediným společným jmenovatelem jsou křesťanské texty oslavující Ježíše, Boha apod. Jinak znějí úplně k nerozeznání od "nekřesťanských" skupin.

Elfí písmo

11. února 2008 v 22:06 | Galder |  zatím nezařazeno
písmo elfů


Souhlásky představovalo 24 základních znaků zvaných tengwar. Znaky byly rozděleny do čtyř sad neboli Témar. Každá sada se používala k znázornění zvuků tvořených různými částmi úst. Sada I se používala pro hlásky zubní čili t-ové (tincotéma) a II. sada převážně pro hlásky retné čili p-ové (parmatéma). Sada III byly hlavně používána pro patrové nebo zadopatrové hlásky a sada IV se používala pro ostatní zadopatrové hlásky nebo pro normální hlásky (západština) k-ové (calmatéma), podle požadavků různých jazyků.

Tyto čtyři sady byly dále rozčleněny do šesti stupňů neboli Tyeller. Každý stupeň představoval zvuky tvořené různými způsoby, podle toho jak vzduch proudí skrz ústa a nos.
Normální písmena, stupeň 1, se používala pro "neznělé závěrové": t, p, k atd. 2. stupeň pro znělé zadopatrové 3. a 4. stupeň pro znělé a neznělé třené hlásky 5. stupeň (17-20) se obvykle používaly pro nosovky. 6. stupeň (21-24) se nejčastěji používal pro nejslabší, čili "polohláskové" souhlásky z každé sady: skládal se z nejmenších a nejjednodušších tvarů mezi prvotními písmeny.
Každý tengwar znak měl přiřazenou fonetickou hodnotu, určenou jeho pozicí v mřížce. Lidé mluvící různými jazyky si mohli mřížku upravovat a tak má pouze pár znaků pevnou fonetickou hodnotu.

Prvotní písmena se skládala z telco (stonku) a lúva (obloučku). Formy 1-4 se pokládaly za normální.
Stonek bylo možno zvednout, jako u písmen 9-16, nebo zkrátit , jako u 17-24.
Oblouček mohl být otevřený, jako v sadě I a III, nebo zavřený, jako v sadě II a IV, v obou případech mohl být zdvojen, jako u písmen 5-8


Česká výslovnost by mohla být nějak takhle:
1 - t
2 - p
3 - č
4 - k

5 - d
6 - b
7 - dž
8 - g

9 - t, f
10 - f
11 - š
12 - ch

13 - dh
14 - v
15 - ž
16 - gh

17 - n
18 - m
19 - n(g)
20 - w

21 - r
22 - w, v
23 - y
24 - w, v


Bylo také 12 zvláštních znaků, tzv. "přídatná písmena", jejichž příkladem jsou písmena 25 - 36. Z nich jsou zcela nezávislá jen písmena 27 a 29, ostatní jsou obměnami jiných písmen.

Samohlásky byly představovány tzv. tehtar. Symboly tehta se kladly nad a pod (a někdy dovnitř) tengwar znaků - v jazycích jako quenijština, v nichž většina slov končí samohláskou, se tehta kladla nad předcházející souhlásku, v jazycích jako sindarština, v nichž většina slov končila souhláskou, se kladla nad následující souhlásku.
Když na příslušném místě nestála žádná souhláska, kladla se tehta nad "krátkého nosiče", který měl podobu malého "i" bez tečky.


Bylo pět základních tehtar znaků, představujících pět nejčastěji používaných samohlásek a, e, i, o, u. Byly nejčastěji kladeny nad tengwar znaky:
Tři tečky byl nejobvyklejší zápis a.
Jednoduchá tečka a "akutový přízvuk" se často používaly pro i a e (ale v některých podobách pro e a i).
Kudrlinky se používaly pro o a u. V nápisu na Prstenu se kudrlinka otevřená doprava používá pro u, ale na titulní straně představuje o a kudrlinka otevřená doleva u. Oblíbenější byla kudrlinka doprava a použití záviselo na tom, o který jazyk šlo: v Černé řeči bylo o vzácné.
Dlouhé samohlásky byly obvykle znázorněny položením tehty nad "dlouhý nosič", který běžně vypadal jako j bez tečky. Stejnému účelu však sloužila i zdvojená tehta. To však bylo časté jen u kudrlinek a někdy u "akutu". Dvě tečky se používaly spíše jako znak pro následující y.

toplist2

11. února 2008 v 20:40 | Galder |  zatím nezařazeno
<a href="http://www.toplist.cz/stat/680392"><script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
document.write ('<img src="http://toplist.cz/count.asp?id=680392&logo=bc&http='+escape(top.document.referrer)+'&t='+escape(document.title)+'" width="88" height="120" border=0 alt="TOPlist" />');
//--></script><noscript><img src="http://toplist.cz/count.asp?id=680392&logo=bc" border="0"
alt="TOPlist" width="88" height="120" /></noscript></a>

seppuku

11. února 2008 v 17:07 | Galder |  zatím nezařazeno
Seppuku, Kamikaze


Seppuku (japonsky; v Evropě známé jako harakiri) znamená v překladu "řezání žaludku" či "plátkování břicha" a jde o japonskou rituální sebevraždu. Způsob provedení se liší podle pohlaví. Muži si v kleče proříznutím, krátkým samurajskám mečem(wakizaši),břišní dutiny vytrhnou střeva, v ten okamžik jim pobočník odsekne hlavu. Ženy si proříznou hrdlo. Seppuku často předchází dlouhá a soustředěná meditace.

Seppuku bylo klíčovou součástí samurajského kodexu. Bylo praktikováno proto, aby bojovníci předešli zajetí nepřítelem a zmírnili svou hanbu.Samuraj mohl být k seppuku vyzván svým velitelem. Později bylo umožněno samurajům spáchat seppuku, aby nemuseli být popraveni, tím pádem si mohli zachovat tvář. Nejdůležitějším bodem seppuku byla obnova či obrana cti, proto se neočekávalo od nikoho, kdo nebyl samurajem, že by něco takového spáchal a ani ho k tomu nebylo možné vyzvat.


Kamikaze (znaky mají v japonštině dvojí výslovnost - japonskou kamikaze a sinojaponskou šinpú, což oboje česky znamená božský vítr) bylo původně jméno pro tajfun který ve 13.století dvakrát rozmetal mongolskou flotilu chystající se k invazi do Japonska a zázračně je tak zachránil. Na konci druhé světové války byl použit k označení japonských sebevražednýc letců jejichž nasazení bylo prosazeno v říjnu 1944.Tito piloti, přezdívaní kamikaze (původně to slovo označovalo celý projekt) se s letouny napěchovanými výbušninami vrhali střemhlav na spojenecké lodě. Měli být novým božským větrem, který spasí Japonsko, ale tento cíl nebyl v lidských silách. Kamikaze sice dosáhli určitých úspěchů, ale ty byly příliš draze vykoupeny. Každý úspěch (pokud se vůbec dostavil) znamenal ztrátu zkušeného pilota i letadla a takové plýtvání si Japonsko nemohlo dovolit.Další otázkou je,zda byli kamikaze dobrovolníci.Většinou zřejmě ano,ale nedá se to říct u všech...

Znaky Goths

10. února 2008 v 21:46 | Galder |  Goth
berte s rezervou..... :-D
Znaky Goths

Nosí černé oblečení. (Není nad starou, dobrou černou. Ale červenou taky miluji)
Mají piercing nebo tetování. (Mno nemám)
Nosí přívěšky pentagramu nebo anchu. (Ehm a co kříž a trikel?)
Nosí rocková trička. (Takové v šatníku nevedu, teda zatím)
Poslouchají GOTH kapely typu Marilyn Manson nebo jinou protispolečenskou hudbu. (No… nevim nevim)
Nemají zájem o nové přátele. (Ale mám, jenom ne o všechny)
Vyžadují veliké množství soukromí. (Samozřejmě jak jinak?)
Vykazují zmenšený zájem o věci jako je kostel, modlení a sport. (V Boha nevěřím, modlit se ani neumím, do kostela mě nedostanete ale sport můžu)
Jsou vzhůru dlouho do noci / nebo pijí krev. (Mno to já někdy ani spát nejdu. A co se týká tý krve, já ji mám takovou železitou a chutná mi)
Koukají na kabelovku. (To snad každej ne?)
Stěžují si na bolesti hlavy, nudu, zvedání žaludku, mdlo, bodavou bolest nebo žízeň. (já teda ne)
Jsou uzavření. (no???….)
Tráví většinu času o samotě. (Jo to jsem celej já)
Tráví mnoho času s lidmi, které neznáte. (Něco na tom bude)
Sulšně se chovají ve škole. (Akorád před profesory se hraju na andílka)
Zapomínají dělat své povinnosti. (občas)
Poslouchají pouze hudbu která dělá kravál. (Ta je nejlepší)
Používají počítače nebo internet. (A jak jinak? Moje hobby)
Hrajou videohry nebo psychické hry. (No tak někdy jo)
Čtou sci-fi nebo fantasy knihy. (Fantasy best)
Píší rozezlené zápisky do tajného deníku. (Mno já denník nejak ani nepíšu, páč kdyby se k mým myšlenkám někdo dostal, nejspíš by to nerozdejchal)
Mají paranoidní fantazie (A proč ne?)
Věnují se nebezpečným kultovým náboženstvím jako je WICCA, Satanismus, Hinduismus a Budhismus. (Heh)
Spí buď moc a nebo málo. (málo)
Jí moc a nebo málo. (moc)
Dívají se na porna nebo jinak ukazují svůj zájem o sex. ()
Jsou homosexuální, bisexuální nebo "pansexuální" (je to podle řeckého boha Pana, který byl pověstný svou prostopášností a nikdy neukojitelnou sexuální žádostivostí, tzn. že střídají partnery). (tak to nevim, co na tohle odpovědět)
Kouří. (ne…)
Vysmívají se lidem, kteří by měli mít autoritu jako například učitelům, poradcům nebo Ježíšovi. (Ježíšovi možná....)
Říkají "Jsem Goth". nn)
Nosí placky, které říkají "Jsem GOTH". (ne)
Ubližují si. (Někdy i jo)
Říkají si o vlasy náhodných lidí. (ne)
Trpí sebevražednými depresemi. (Proč sebevražebnými? Jako těmi někdy taky, ale co třeba jenom vražednými?)
Chovají se neobvykle nebo děsivě. (občas)


Druhy sebeubližování

10. února 2008 v 19:17 | Galder |  sebepoškozování

Druhy sebeubližování


Sebepoškozování představuje chování bez vědomého a cíleného záměru zemřít, jehož důsledkem je poškození tělesné integrity. Přesná definice takového jednání je nesnadná a nemá charakter přesné klinické deskripce a klasifikace.

Sebepoškozování v klinickém slova smyslu představuje kategorii, která má sociální kontext a sociokulturní pozadí. Zacházení s lidským tělem je determinováno sociálními okolnostmi a rituály, které mají kulturní a sociální význam. Tyto okolnosti rozhodují o tom, které zásahy do lidského těla lze pokládat za konvenční normu (např. tetování nebo piercing) a které již mají charakter sebepoškozování v patologickém slova smyslu.

Budeme charakterizovat termíny, které se vyskytují v odborné literatuře a popisují patologické sebepoškozující chování. Je zřejmé, že sebepoškozující a suicidální chování se odlišuje, ale toto odlišení nebývá vždycky v klinické praxi snadné.

Automutilace (self-mutilation) představuje sebepoškození, kde nejčastější motivace vyplývá z psychotické poruchy a sebepoškození může mít symbolický význam. Příkladem je automutilace zaměřená proti části těla (např. ruce, genitáliím, očím, jazyku) symbolicky vyjadřující patologické pocity viny a sebepotrestání při těžké depresi. Bizarní automutilace se mohou vyskytnout u pacientů trpících schizofrenním onemocněním. Automutilace se může také vyskytnout jako vedlejší produkt neobvyklých sexuálních praktik sadomasochistického charakteru nebo u osob s poruchami osobnosti v zátěžových situacích, jako je např. trestní stíhání, pobyt ve vězení, nedobrovolná hospitalizace, a může mít účelový charakter.

Sebepoškozování (self-harm, self-injury, self-wounding) je termín, který je nejčastěji spojován s vědomým, záměrným, často opakovaným sebepoškozováním (sebezraňováním) bez vědomé suicidální motivace, v němž dochází k narušení tělesné integrity, bez závažného letálního dosahu. Nejčastěji jde o řezná poranění kůže, zápěstí, předloktí, hřbetů rukou, škrábance, vyřezávání znaků do kůže. K sebepoškození bývají používány ostré předměty, např. žiletka, sklo. Další formou sebepoškození je popálení, např. cigaretou nebo zapalovačem. Uváděné motivy pro sebepoškození jsou rozličné, nejčastěji uváděným motivem bývá pocit vzteku na sebe samého, úleva od napětí, někdy též přání zemřít. Sebepoškozování je považováno za jeden ze znaků narušené osobnosti, nejčastěji hraničního charakteru. Někteří autoři ovšem sebepoškozující chování koncipují spíše jako návykovou poruchu (addiction) než jako znak specifické poruchy osobnosti. Do okruhu sebepoškozování bývá zahrnováno i předávkování léky, které je opakováno a není u něj patrný přímý suicidální motiv. I když v sebepoškozujícím chování můžeme nalézt apel na okolí, nebývá snaha o získání pozornosti okolí jediným motivačním mechanismem.

Syndrom záměrného sebepoškozování (deliberate self-harm) představuje širší pojetí sebepoškozujícího chování, které je vydělené z kategorie suicidálních pokusů a zahrnuje sebepoškozování jako specifický patologický projev u poruch osobnosti (hraniční, histrionské, disociální, mnohočetné poruchy osobnosti), nebo u pacientů s poruchami příjmu potravy (zejména mentální bulimie) a pacientů závislých na návykových látkách.

Syndrom pořezávaného zápěstí (wrist-cutting, slashing) má charakter sebepoškozování, v němž dominuje pořezávání, typicky na zápěstí a předloktí, které nemá vědomý suicidální motiv. Popisuje se, že afektivní projevy, které provázejí sebepořezávání, mají specifickou dynamiku a průběh. Pacienti prožívají tenzi a dysforii. Sebepořezání vede k úlevě a k opakování tohoto jednání. Osoby, které se pořezávají, mají snahu proti tomuto jednání bojovat, ale při snaze ovládnout se prožívají napětí, dysforii a vztek, afektovou kombinaci, která vede k opakování sebepoškozujícího jednání.

Předávkování léky (self-poisoning, overdosing) představuje neindikované, nepřiměřené nebo nadměrné užití dávky léků bez zřetelného suicidálního úmyslu. Předávkování bývá často opakované. Může jít o léky, které byly pacientovi předepsány nebo které patří někomu z rodiny, ale i takové, které náhodně najde v domácí lékárničce.

Píseň sebevrahů...

10. února 2008 v 19:14 | Galder |  sebepoškozování

Píseň sebevrahů...Stáhnete Zde


Anglický text:
Sunday is gloomy
My hours are slumberless
Dearest the shadows
I live with are numberless
Little white flowers
Will never awaken you
Not where the black coach
Of sorrow has taken you
Angels have no thoughts
Of ever returning you
Would they be angry
If I thought of joining you?
Gloomy Sunday
Gloomy is Sunday
With shadows I spend it all
My heart and I
Have decided to end it all
Soon there'll be candles
And prayers that are said I know
But let them not weep
Let them know that I'm glad to go
Death is no dream
For in death I'm caressing you
With the last breath of my soul
I'll be blessing you
Gloomy Sunday
Dreaming, I was only dreaming
I wake and I find you asleep
In the deep of my heart here
Darling I hope
That my dream never haunted you
My heart is telling you
How much I wanted you
Gloomy Sunday

Překlad
Neděle je tak ponurá
hodiny, které prožívám, jsou bezesné...
Nejmilejší stíny,
se kterými žiju jsou bezesné...
Malé bílé kytičky,
tě už nemají moc probudit.
Ne tam, kde tě vzal
temný kočár žalu.
Andělé ani nepřemýšleli,
že by tě mohli vrátit.
Budou se zlobit,
když pomyslím na to že se k tobě připojím?
Ponurá neděle....
Neděle je ponurá
Prožila jsem ji celou se stíny.
Mé srdce a já jsme se rozhodli,
že už to vše zkončíme.
Brzy tady budou svíčky
a modlitby, které se říkají znám...
Ale nenechte je ronit slzy..
Ať ví, že jsem šťastná, že můžu jít.
Smrt není sen.
Ve smrti tě laskám,
s posledním výdechem mé duše.
Budu tě velebit.
Ponurá neděle
Snila, jen jsem snila.
Vstanu a najdu tě spícího
v hloubi mého srdce
Miláčku, doufám,
že tě mé srdce nebude děsit
Mé srdce ti říká,
jak moc jsem tě chtěla...
Ponurá neděle
Příběh
Tak k téhle krásné písničce se váže až neuvěřitelný příběh.
Rezsô Seress se narodil v roce 1899. Živil se skládáním barových písní, sám se naučil hrát na piano a vystupoval po budapešťských kabaretech. Na konci roku 1932 se rozešel se svou přítelkyní, která si přála, aby se živil nějakým seriózním zaměstnáním. Krátce nato Rezsô složil s textařem Lászlem Javórem složil píseň Ponurá neděle (orig. Szomorú Vasárnap), pravděpodopně tu nejdepresivnější píseň, která byla kdy napsána. Rezsô v písni vyjádřil své životní neúspěchy a zvláštním způsobem do ní zakódoval pocity mnoha ztracených, nešťastně zamilovaných a osamocených lidí.
Jeho expřítelkyně krátce nato spáchala sebevraždu a údajně po sobě nechala lístek s nápisem Ponurá neděle. Nebyla jediná... V roce 1936 byla vyšetřována sebevražda Josefa Kellera, který v dopise na rozloučenou citoval několik veršů z této skladby. Krátce nato spáchalo sebevraždu dalších 17 lidí, mnozí z nich se zastřelili přímo při poslechu písně, jiní se utopili v Dunaji, jeden místní šlechtic si Ponurou neděli nechal na přání zahrát v baru, vyšel ven a prostřelil si hlavu... Policie zpozorněla a byla snaha píseň zakázat. Na některých rádiových stanicích se to sice podařilo, ale píseň se brzy vydala na svou pouť do zahraničí. V Berlíně se oběsila mladá prodavačka, nechala po sobě text ponuré neděle, v NY se udusila plynem mladá typistka, jejím posledním přáním bylo, aby jí na pohřbu zahráli právě Ponurou neděli, mladík v Římě slyšel na ulici žebráka, jak si zpívá tuto píseň, věnoval mu všechny své úspory a skočil z nedalekého mostu... V Americe údajně píseň zavinila na dvě sta dalších sebevražd. Sám autor ukončil svůj život dobrovolně. V roce 1968 ve věku šedesáti devíti let skočil z okna svého bytu.
Spousta lidí se snažila účinek této písně vědecky vysvětlit, ale nikdy to nedávalo smysl a mýtus skladby žije dál.
Píseň se dočkala obrovské řady hudebních verzí. Nejznámější je asi ta od Billie Holiday, další jsou například od Björk,Sarah Brightman, Sarah McLachlan, Sinéad O'Connor nebo i od Ivy Bittové.

Způsoby sebepoškozování...

10. února 2008 v 19:13 | Galder |  sebepoškozování

Způsoby sebepoškozování...


Sebepoškozování představuje chování bez vědomého a cíleného záměru zemřít, jehož důsledkem je poškození tělesné integrity. Přesná definice takového jednání je nesnadná a nemá charakter přesné klinické deskripce a klasifikace.

Hlas ďábla...

10. února 2008 v 19:11 | Galder |  satanismus a vše s ním související

Hlas ďábla...


Všechny Svaté Knihy, anebo posvátné zákony byly příčinou těchto Omylů:
1. Že Člověk má dva skutečné jsoucné prvky, totiž: Tělo a Duši.
2. Že síla, zvaná Zlo, je jedině z těla a Rozum, zvaný Bůh, jedině z Duše.
3. Že Bůh bude člověka ve věčnosti trýzniti proto, že je poslušen svým Silám.

pár dalších pentagramů

10. února 2008 v 19:11 | Galder |  galerka

9 satanských hříchů...

10. února 2008 v 19:10 | Galder |  satanismus a vše s ním související

9 satanských hříchů...


1. HLOUPOST

Hlavní hřích satanismu. Nevědomost je jedna věc, ale rozvoj naší společnosti stále víc staví na hlouposti. Spočívá to v lidech, kteří souhlasí se vším, co je jim předkládáno. Masové sdělovací prostředky podporují zkultivovanou hloupost jako stav, který je nejen přijatelný, ale dokonce chvályhodný. Satanisté se musí naučit prokouknout podvody a nemohou si dovolit být hloupí.


2. OKÁZALOST

Okázalost i hloupost mají stejný základ, díky němuž je v současnosti udržován koloběh peněz. Každý se snaží cítit se jako velké zvíře a dosáhnout úspěchů za každou cenu


3. SOLIPSISMUS

Solipsismus může být velice nebezpečný pro satanisty. Promítáš své reakce, odezvy a soucítění na někoho, kdo je pravděpodobně na daleko nižší úrovni než ty. Je mylné se domnívat, že ti lidé budou oplácet tou samou protislužbou, zdvořilostí a respektem, které ty jim zcela přirozeně poskytuješ. Ne, nebudou. Namísto toho se musí satanisté snažit dodržovat příkaz "Čiň jiným to, co činí oni tobě". Pro většinu z nás je to dřina a vyžaduje to neustálou bdělost, abychom neupadli do příjemné iluze, že je každý jako my.


4. SEBEKLAM

Další hlavní hřích. Nesmíme skládat hold žádným posvátným kravám, které jsou nám předkládány. Hrají totiž role, které můžeme zaujmout my sami. Pouze na chvíli se dá vkročit do sebeklamu, ale jen když je to zábava, avšak vědomá. Ale potom už to není sebeklam.


5. PODŘÍZENOST STÁDU

Je v pořádku přizpůsobit se osobním přáním jestli že ti to na konci přinese úspěch. Ale jenom blázen se může připojit k stádu a přijmout roli, jaká je mu diktována. Klíčem je osvojit si mistrovskou moudrost a nenechat se zotročovat vrtochy většiny


6. NEDOSTATEK PERSPEKTIVITY

Nikdy nesmíš ztratit názor na to, co a kdo vlastně jsi a co by mohlo přímo ohrozit tvou existenci. Tvoříme historii právě teď, každý den. Vždy měj na paměti historický a sociální obraz. Jestliže chceš, aby kousky mozaiky zapadly na své místo, musíš chápat podstatu věcí, které skládáš dohromady. Nenech se ovládat nátlakem stáda. Pamatuj, že pracuješ na zcela jiné úrovni než zbytek světa


7. ZAPOMNĚTLIVOST NA MINULÉ ORTODOXIE

Nezapomeň, že toto je jeden z klíčů k vymývání mozků lidí, aby přijímali něco, co vypadá "nové" a "odlišné", i když to tu dávno všechno bylo, ale nyní je to prezentováno v novém balení. Očekává se od nás, že budeme blouznit o duchu "stvořitele" a zapomeneme, co bylo na počátku. To nahrává potřebám společnosti.


8. NEPLODNÁ PÝCHA

Pýcha je ohromná věc až do chvíle, kdy dojde k vylévání vaničky i s dítětem. Zásada satanismu zní: Jestliže to pracuje pro tebe, je to v pořádku. Když dojde k tomu, že to pro tebe pracovat přestane, jestliže ses vlastní silou dostal do slepé uličky a nezbývá ti než říct: " Promiňte, udělal jsem chybu, byl bych rád, kdyby jsme mohli dojít k nějakému kompromisu," učiň tak.


9. NEDOSTATEK ESTETIKY

Estetika je hlavní satanský nástroj a musí být používán, aby magie byla účinná. Estetika je vysoce osobní záležitostí, odráží naši vlastní povahu, ale jsou zde všeobecné příjemné a harmonické tvary, které nesmí být odmítány


Vyvolání Satana

10. února 2008 v 19:09 | Galder |  satanismus a vše s ním související

Vyvolání Satana

někde sem to měl i celé v latině, ale hleddat to už nebudu.

In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!
Ve jménu Satana, vládce Země, Krále světa, rozkazuji silám temnot, aby vložili svou pekelnou moc do mých rukou! Rozevře do kořán brány pekel a vyjde z propasti, abyste mě pozdravili jakožto bratra/sestru a přítele! Dejte mi požitku, o nichž hovořím! Vzal jsem jméno tvé za část sebe sama! Žiji jako volné zvíře, těším se z radostí těla! Přeji poctivým a proklínám zkažené! Při všech Bozích Pekel, rozkazuji, aby se vše, o čem jsem hovořil, také stalo! Přijďte a ozvěte se na svá jména! Projevte tak touhy!

Satanský kříž

10. února 2008 v 19:08 | Galder |  satanismus a vše s ním související

Satanský kříž


Převrácený otazník, symbolizující zpochybňování moci Boha všemohoucího a zároveň zobrazuje neomezenou moc Lucifera. Okultní význam reprezentuje tři prince pekla: Satana, Beliala a Leviathana.

Mendéský kozel

10. února 2008 v 19:07 | Galder |  satanismus a vše s ním související

Mendéský kozel


Hlava kozla, spodobnění Bafometa, je zpochybnění Ježíše jako ovečky a jeho smrti za lidské hříchy.

Obrácený kříž

10. února 2008 v 19:06 | Galder |  satanismus a vše s ním související

Obrácený kříž


Původně znázornění smrti apoštola Petra, který se při ukřižování cítil nehoden zemřít ve stejné pozici jako Kristus. Moderní význam tohoto symbolu je výsměch Krista, kdy se Luficer snaží převracet pravdu a dílo Boha ve lži a podvody.