pokud něco kopírujete, napište mi to dolů pod článek, a u sebe napište zdroj, nebo odkaz na můj blog. díky

Gorgoroth

19. února 2008 v 21:48 | Galder |  Metal

Kapela Gorgoroth byla založena v roce 1992 v Bergenu, v době největšího rozmachu norské blackmetalové scény, do které se datují také počátky kapel jako Immortal, Burzum, Darkthrone či Mayhem. Hlavní inspirací pro tyto kapely byli legendární Venom, Bathory či Celtic Frost. Jméno si vybrali z Tolkienovy knihy Pán Prstenů, kde Gorgoroth znamená absolutně temné a pekelné místo. Už od počátku si zvolili nekompromisní cestu, na které se jim podařilo vydat dosud šest nahrávek a svojí poslední, ?Twilight of the Idols?, potvrdili, že patří mezi špičku současného norského satanistického blackmetalu.
Gorgoroth vydali svoji první desku ?Pentagram? v roce 1994 v sestavě Goatpervertor (bicí), Hat (zpěv), Infernus (kytary) a Samoth (baskytara). Záhy se stali jedním z leaderů vytvářející se blackmetalové scény. Následovala nahrávka ?Antichrist?, která byla ještě úspěšnější než ?Pentagram?, a dokonce si na ní zahrál na bicí Frost, člen další známé norské blackmetalové skupiny Satyricon. Díky úspěchu této desky se kapele podařilo odehrát několik koncertů v Norsku a v Anglii (zde s Cradle Of Filth), po kterých v roce 1996 následovalo jejich první turné společně s kapelami Dissection a Satyricon. Již s novým bubeníkem Grimem nahráli desku ?Under The Sign Of Hell?, která vyšla v roce 1997 a následně se vydali na své první evropské turné. V roce 1998 se o Gorgoroth začala zajímat společnost Nuclear Blast, což vedlo k podepsání smlouvy a následně k vydání další desky, ?Destroyer?. V této době začal v Gorgoroth působit Gaahl na postu zpěváka, což vedlo k ponuřejšímu a agresivnějšímu zvuku kapely. Následovalo turné s Cradle Of Filth, samostatné koncerty a také několik vystoupení na pódiích evropských festivalů. S vydáním alba ?Incipit Satan? v roce 2000 začínají Gorgoroth nové období, ve kterém je jejich hudba propracovanější a podstatně vyspělejší, zároveň si ale udržuje svoji obvyklou brutální tvář. Až po třech letech se fanoušci dočkali následovníka ?Incipit Satan?. Z kapely odešel jeden ze dvou kytaristů, Tormentor (nahrál s Gorgoroth desky ?Destroyer? a ?Incipit Satan?), Gorgoroth tedy pokračovali coby čtveřice s tím, že koncerty s nimi hrál ještě jeden doprovodný kytarista. Deska ?Twilight of the Idols? z roku 2003, nahraná v sestavě Gaahl (zpěv), Infernus (kytary), King (baskytara) a Kvitrafn (bicí), je výrazně propracovanější,zároveň se ale zdá být jedním z nejtemnějších počinů této kapely. Gorgoroth v současnosti připravují desku novou, která by se měla jmenovat ?Ad Majorem Satanhas Gloriam?.
V roce 2004 byli Gorgoroth po koncertě v polském Krakově obviněni za urážení křesťanů, navíc byli podezřeni z porušení polského zákona na ochranu zvířat, když na pódiu při koncertě vystavovali useknuté ovčí hlavy. V květnu 2004 byl devětadvacetiletý Gaahl, jehož pravé jméno se norské veřejnosti stále ještě nepodařilo zjistit, odsouzen k 18ti měsícům vězení za násilné napadení jednačtyřicetiletého muže, jež se odehrálo počátkem roku 2002. V únoru letošního roku byl trest zmírněn na 12 měsíců. Gaahl nastoupí do vazby pravděpodobně v průběhu příštího roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama