pokud něco kopírujete, napište mi to dolů pod článek, a u sebe napište zdroj, nebo odkaz na můj blog. díky

luicidní sny

9. února 2008 v 21:56 | Galder |  nadpřirozeno
Lucidní sny

Sny, které se nám zdají na naše přání, jsou lucidní. U všech těchto snů máme možnost je ovlivňovat, řídit a aktivně do nich zasahovat. Zažijeme u toho pocit nepopsané svobody, pocit, že dokážeme téměř vše, prostě supperrealitu. Nejsou to ovšem jen výlety, ale v těchto snech můžeme najít pomoc v řešení našich problémů a potíží, zlepšit své postavení ve společnosti, rychleji a efektivněji se učit. Také jsou časté případy schopnosti prekognice (předpovídání budoucích událostí), nebo schopnost opouštět své vlastní tělo a v astrálním těle cestovat v jiném časoprostoru.
Důležitá věc pro každého oneironauta (oneiros = sen, nautus = plavec) je schopnost rozlišit ve snu realitu od snění. Doporučujeme zavést si deník snů, zapisovat každý sen, na který si vzpomeneme, a to ihned po probuzení, ještě když jsme v posteli. Při analýze takového deníku bychom měli nalézt jisté anomálie, často se opakující, a ty by měly být naším signálem ve snu, že to, co zažíváme, je dílem naší představivosti.

Začněte již teď a improvizujte. Snad každý z nás měl sen o létání, kterému jsme se jistě během snění nedivili. Jsme-li bdělí, situace je jiná a my levitovat neumíme. Toho zjištění lze využít následujícím cvičením:

* Několikrát během dne se zastavte na klidném místě, zavřete oči, nohy dejte k sobě a zkuste se silou myšlenky vznést a letět. Vždy k tomu přistupujte tak, jakoby jste se vznést měli a silně zapojte svou představivost. Jestli se vám nepodaří se odlepit od země, uvědomte si, že bdíte. Využijme zjištění, že se nám často zdá o věcech, s kterými se zabýváme během dne. Až se nám bude o tom zdát (po několika dnech, či týdnech) a my skutečně vzlétneme, uvědomíte si, že sníte a můžete si zaletět, kam jen chcete, třeba do vesmíru k planetám. Způsobů uvědomění si snění je celá řada. Uvedu zde několik dalších.
* Během dne zaujměte pozici nevěřícího Tomáše a ptejte se sami sebe: "Sním, či bdím, je to sen, či realita?" Rozhlédněte se kolem sebe a vyhodnoťte situaci.
* Napište si na svou dlaň velké písmeno V (jako vědomí), které bude našim kontrolním znakem, na který se budeme v průběhu dne několikrát koncentrovat a klást si otázku, zdali to, co prožíváme je jen sen, či realita. V případě snění budeme připraveni uvědomit si snovou realitu pohledem na své dlaně.
* Zahrajte si na kouzelníka a čaroděje, třeba na Harryho Potra. Kdykoli se budete nalézat v nějakém příjemném prostředí, snažte se silou vůle změnit určitý element reality. Mávněte kouzelnou hůlkou a přeměňte váš pracovní stůl v nějaké zvíře, stromy venku třeba ve vysoké domy, sahající až do nebe, sklenici kávy v mohutnou horu, nebo přiřaďte zvuku bublající vody krásnou melodii. Čím odvážnější a nemožnější bude vaše myšlenka, tím skvělejší bude váš pocit, když se vám to později ve snu podaří.
Nezapomeňte také soustředit svou mysl před usnutím v posteli a připomenout si vámi vybraný test a přesvědčení, že až budete snít, uvědomte si to. Toto si v mysli zopakujte několikrát.
Často se stává, že jsme během lucidního snění tak nadšeni, že se probudíme v okamžiku, kdy se radujeme ze svého úspěchu. Jak tomu zabránit popisuje Steven La Berg, který doporučuje ve snu si vytvořit jakousi piruetu. Po několika otočkách v piruetě se budeme nalézat ve stabilním snovém snu, který se stane naší další realitou. Jiní doporučují dotýkat se dlaněmi své tváře, dívat se upřeně do nich, zavírat oči, nebo jen zůstat v klidu, což může být skutečně těžké, neboť zážitek je velmi vzrušující.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama