pokud něco kopírujete, napište mi to dolů pod článek, a u sebe napište zdroj, nebo odkaz na můj blog. díky

Nightwish II.

19. února 2008 v 21:51 | Halus |  Metal

Nightwish

Nightwish je finská symphonic metalová kapela, která vzikla v roce 1996 v městečku Kitee. Je mu přikládána velká váha i díky tomu, že je zakladatelem stylu symphonic power metal a také tomu, že zajistil vzestup popularity symphonic metalového žánru.
Ačkoliv byla kapelá ve své zemi známá už od vydání prvního singlu The Carpenter (1997), světové popularity dosáhla až s vydáním alb Oceanborn a Wishmaster, která byla v tomto pořadí vydána v letech 1998 a 2000. Díky jejich albu z roku 2004, Once, se začaly videoklipy Nightwish vysílat i na americké MTV a jejich hudba se objevovala i v soundtracích k americkým filmům. Nejpopulárnější singl ve Spojených Státech, Wish I Had An Angel (2004), se dostal do dvou soundtracků k americkým filmům, což bylo míněno i jako propagace jejich Severoamerického turné. Skupina k tomuto albu vydala ještě další tři singly a dva videoklipy, stejně jako video k písní Sleeping Sun, která se objevila na jejich best of albu z roku 2005, Highest Hopes, které vyšlo ještě před propuštěním zpěvačky Tarji Turunen.
Dlouhé hledání náhrady za Tarju skončilo, po konkurzu, kdy mohl kapele každý poslat svoji demonahrávku, na začátku roku 2007. 24. května 2007 bylo uveřejněno, že novou zpěvačkou se stala Anette Olzon. Den poté, 25.5.2007, byl vydán nový internetový singl Eva. 26.září tohoto roku má vyjít jejich šesté album, kde bude zahrnuta i již zmíněná Eva.

>>HISTORIE KAPELY<<

Angels Fall First (1996-1997)
Nightwish byl myšlenkou Tuomase Holopainena, kterého tato věc napadla po jedné noci strávené s přáteli u táboráku. Skupina byla založena krátce poté, v červenci 1996. Holopainen sezval do kapely kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena, kterého poznal docela nedávno a zpěvačku Tarju Turunen, která byla na škole do které oba chodili, známá především svými úžasnými vokálními schopnostmi.
Jejich styl byl tehdy založen na Tuomasových experimentech s klávesami, akustickými kytarami a Tarjiným operním zpěvem. Poté tito tři muzikanti mezi říjnem a prosincem 1996 nahráli akustické demo album, kde byly tři písně: Nightwish (podle které se skupina nazvala), The Forever Moments a Etiäinen. Prvotní myšlenkou kapely bylo, dělat hudbu, která by se dala hrát při táboráku. Ovšem Tuomas se rozhodl, protože Tarjin hlas byl pro projekt jako tento moc mohutný, přidat do hudby metalové prvky.
Na začátku roku 1997 se ke skupině přidal bubeník Jukka Nevalainen. Tehdy byla také akustická
kytara nahrazena elektrickou. V březnu se kapela zavřela do studia, aby nahrála 7 písní, včetně vylepšené verze demo-písně Etiäinen. Tyto songy byly vydány na limitované edici alba Angels Fall First.
V květnu toho samého roku podepsala kapela smlouvu na dvě alba s finskou nahrávací společností Spinefarm Records. Angels Fall First bylo vydáno v listopadu a dosáhlo 31. příčky ve finské hitparádě prodejnosti alb. Ještě předtím vydaný singl The Carpetner byl 3. ve finském žebříčku singlů.
Kritika přijala Angels Fall First rozdílně. All Music Guide ohodnotilo album 2 body z 5 a zdroje jako The Metal Observer prohlásily, že toto jejich debutové album bylo až neuvěřitelně mdlé ve srovnání s jejich pozdější prací. Avšak na Encyclopaedia Metallum, která staví na recenzích posluchačů, dosáhlo album průměrného hodnocení 91%.
V prosinci 1997 hráli Nightwish ve svém rodném městě první koncert. Během zimy 1997-1998 hrála kapela už jen sedmkrát, protože Nevalainen a Vuorinen museli na vojnu a Tarja Turunen ještě nedokončila svá studia.

Oceanborn / Wishmaster (1998-2000)
V roce 1998 se ke kapele přidal Sami Vänskä, Tuomasův dlouholetý přítel. Po natočení videa k písni The Carpenter, vydala kapela album Oceanborn, následovníka Angels Fall First. Po stránce aranží a textů bylo Oceanborn propracovanější a progresivnější než jejich první album. Ve dvou
písních se tu objevil i Tapio Wilska (bývalý člen Finntrol) - Devil & The Deep Dark Ocean, a The Pharaoh Sails To Orion. Ve finské hitparádě alb dosáhlo 5. místa. První singl z tohoto alba, Sacrament Of Wilderness, skončil okamžitě na prvním místě v singlové hitparádě.
Druhý singl, který vydali, nesl název Walking In The Air, a byla to předělávka písně Howarda Blakea, ze soundtracku k filmu The Snowman.
V roce 1999 vydali k příležitosti zatmění slunce v Německu singl Sleeping Sun (Four Ballads of The Eclipse). Během prvního měsíce se ho v Německu prodalo 15 000 kopií. Album Oceanborn se v srpnu toho roku stalo zlatým.
V roce 2000 se Nightwish s písní Sleepwalker, účastnili finské kvalikifakce na Eurovision Song Contest. Skončili na druhém místě. Sice vyhráli veřejné hlasování, ale porota to zamítla a Finsko tehdy reprezentovala Nina Åström. Když v roce 2006 vyhrála finská skupina Lordi celou Eurovizi, ptali se v jednom rozhovoru Tuomase, jestli si myslí, že Nightwsih by byli lepší (protože obě skupiny spadají pod metalový žánr). Tuomas odpověděl, že toho nelituje; Lordi jsou prý skvělí a je pyšný na to, že mohli ukázat, co Finsko dokáže.
V květnu vydala kapela album Wishmaster, které okamžitě vyletělo na 1. místo v prodejnosti alb, a zůstalo tam tři týdny. Během této doby bylo oceněno jako zlaté. Navzdory dlouho očekávaným vydáním alb skupin Iron Maiden či Bon Jovi, která vyšla současně s ním, získal Wishmaster v německém časopise Rock Hard titul album měsíce.

Over The Hills And Far Away / Century Child (2001-2003)
V roce 2000 Nightwish nahráli předělavku písně Garyho Moora, Over The Hills And Far Away, společně s několika dalšími novými písněmi a upravenou verzí jedné starší. Všecno to pak bylovydáno jako EP Over The Hills And Far Away. Objevili se tu i hosté jako Tony Kakko (z power metalové skupiny Sonata Arctica) nebo Tapio Wilska. Kapela také vydala VHS, DVD a CD s živým materiálem, nahraným při koncertu v Tampere, 29. prosince 2000. Vše bylo pojmenováno jako From Wishes To Eternity. Krátce poté, vyzval Tuomas basáka Samiho Vänsku, aby opustil skupinu, a k Nightiwsh se připojil Marco Hietala (ze skupiny Tarot; bývalý člen Sinergy), který kvůli tomu odešel ze Sinergy. Marco, krom toho že hrál na baskytaru, měl zpívat mužské vokály. Tuomas potom řekl, že je se Samim stále v kontaktu, čímž vyvrátil spekulace, že se od té doby už nesetkali. Ale už spolu nechtějí dělat žádný další projekt.
V roce 2002 vydali Nightwish album Century Child a singly Ever Dream a Bless The Child. Hlavní rozdíl mezi tímto a předchozími alby byl v tom, že v písních Bless The Child, Feel For You, Ever Dream a Beauty Of The Beast, byl použit finský smyfonický orchestr, aby se tak ještě více rozšířil existující pocit klasické hudby. Trvalým favoritem fanoušků se však stala "nightwishácká" verze písně The Phantom Of The Opera, ze slavného stejnojmenného muzikálu, který zkomponoval Andrew Lloyd Weber. Century Child získlo zlato už po dvou hodinách prodeje, a dva týdny nato se stalo platinovým. Také udělalo rekord ve finském žebříčku prodejnosti; ještě nikdy předtím nebylo druhé místo v počtu takdaleko za prvním. Po videoklipu k Bless The Child, bylo nahráno druhé video, tenokrát bez vydání singlu. Byla pro něj vybrána píseň End Of All Hope. Klip obshoval i scény z finského filmu Kohtalon Kirja (v překladu Kniha Zkázy).
V roce 2003 vydala skupina své druhé DVD, s názvem End Of Innocence, které vypráví příběh kapely ústy Holopainena a Nevalainen, a trvá dvě hodiny. DVD také obsahuje části živých koncertů, exkluzivní stopáž atd. Během léta 2003 se také Tarja provdala, a byly tu i spekulace, že se skupina rozpadne. Tyto dohady se však ukázaly jako mylné, protože skupina pokračovala v koncertech ještě další rok a vydala další album.

Once (2004-2005)
Nové album, pojmenované Once bylo vydáno 7.června 2004, společně s prvním singlem Nemo (latinsky "nikdo"). Singl dosáhl vrcholu v hitparádách ve Finsku a Maďarsku a dostal se do top 10 vdalších pěti státech. Nemo tedy zůstává jejich doposud nejúspěšnějším vydaným singlem.
Once využívá v devítí skladbách celého orchestru. Narozdíl od Century Child se Nightwish rozhodli tentokrát najít orchestr za hranicemi Finska, takže byl vybrán London Session Orchestra. Je to také jejich druhé album, kde se objevuje píseň napsaná celá ve finštině, Kuolema Tekee Taiteilijan (v překladu Smrt dělá umělce).Once získalo ve finsku tříkrát platinu, jednu platinu v Německu, ve Švédsku se stalo zlatým a skončilo na prvním místě v prodejnosti v Řecku, Norsku a Maďarsku. Další singly byly: Wish I Had An Angel (píseň se objevila i na soundtracku k filmu Alone In The Dark), Kuolema Tekee Taiteilijan (singl vydaný pouze ve Finsku a Japonsku) a The Siren. Kromě komerčního úspěchu bylo Once bylo dobře přijato i kritikou, bylo na něj mnoho pozitivních recenzí (jako na Metlafan.nl nebo na RockReport.be), ve srovnání s Oceanborn.
Úspěch alba kapele umožnil jet Once World Tour, na kterém hráli v mnoha zemích, kde ještě nikdynebyli (např. v ČR - pozn.autora =)). Nightwish také koncertovali při zahájení Světového Šampionátu v Atletice 2005, který se konal v Helsinkách, čímž ještě více zvýraznili svou popularitu, která se jim nyní dostávala.
V září 2005 vydali "best of" album, které obsahovalo písně z celé jejich diskografie. Kompilace byla nazvána Highest Hopes, a také se tu objevila živá předělávka songu od Pink Floydů, High Hopes (z alba The Division Bell).
Tato píseň byla první, ve které zpíval Marco Hietala zcela sám. Krom High Hopes, byla na albu i vylepšená verze Sleeping Sun (z alba Oceanborn), která byla vydána i jako singl. Pro píseň bylo natočeno nové video, ve kterém se odehrává středověká bitva, a je k vidění i na německé verzi singlu a jako samostatné DVD vydané Spinefarm Records.

End Of An Era (2005-2006)
Po nahrání DVD End Of An Era (vydaného v červnu 2006), při koncertu v Hartwall aréně vHelsinkách, 21.října 2005, se ostatní čtyři členové Nightwish rozhodli, že bude lepší pokračovat bez Tarji Turunen. Tak to vyznělo z otevřeného dopisu, který dal Tarje Tuomas Holopainen po skončení koncertu, a který se poté objevil na oficiálních stránkách kapely. Hlavní důvod k vyhazovu Tarji byl podle dopisu fakt, že její manžel, argentinský podnikatel Marcelo Cabuli, a komerční zájmy změnily její postoj ke kapele.
Tarja se k incidentu vyjádřila s tím, že vyhazov pro ni byl šok, protože než jí dali opis nikdo ji na nic neupozornil. Řekla, že osobní útoky na jejího manžela byly neoprávněné a že poskytnutí článku médiím bylo "zbytečně kruté". Tyto pocity vyjádřila ve vlastním otevřeném dopise, který byl uveřejuněn na její osobní stránce, a skrz rozhovory v TV, časopisech a novinách.

Nahrávání šestého studiového alba (2006 - ...)
Skupina se zavřela do studia 15. září 2006, aby nahrála své šesté studiové album. Proces začal narháváním bicích, pak kytar, baskytar a demo kláves, poté následovalo nahrávání orchestru/sboru. Poté byly nahrány konečné syntetizéry a zpěv.
Hledání náhrady za Tarju Turunen jako ženské zpěvačky skupiny, umožnilo od 17. března 2006 všem zpěvačkách zajímajících se o tento post, poslat kapele své demonahrávky jako ukázku zpěvu. Skupina prohlásila, že hledají zpěvačku se schopností zpívat dynamicky a všestranně. A skupina se kpřekvapení některých fanoušků, speciálně neptala po zpěvačkách trénovaných v klasickém zpěvu, ale byli otevřeni každému stylu a hudební minulosti. Do doby, než bylo posílání ukončeno, 15. ledna 2007, dostala kapela přes 2000 demo nahrávek.
Tehdy se začaly objevovat spekulace, kdo by eventuelně nahradil Tarju jako zpěvačku skupiny. Jako odpověď na tyto a ostatní dohady, prohlásila kapela na svých webových stránkách, aby fanoušci nevěřili žádným informacím ohledně nové zpěvačky než těm, které zveřejní skupina sama.
Jako první singl z nového alba byla vybrána píseň Eva. Ukázka této písně, je k dsipozici ke stažení na jejich oficiálních stránkách (spolu s dalšími třemi ukázkami z nadcházejícího alba: 7 Days To The Wolves, Master Passion Greed a Amaranth). Původně měl být singl vydán 30. května 2007, ale kvůli úniku na jednu britskou stránku, byl vydán už 25. května.
Ze stejného důvodu byla identita nové zpěvačky uveřejněna o trochu dříve, takže ve čtvrtek 24.května 2007 bylo oznámeno, že náhradnicíl Turunen se stala 35-letá Anette Olzon, ze Katrineholmu ve Švédsku.

>>SESTAVA<<

Současní členové:
Anette Olzon -
zpěv
Tuomas Holopainen - klávesy
Emppu Vuorinen - kytara
Marco Hietala - baskytara/zpěv
Jukka Nevalainen - bicí

Bývalí členové:
Tarja Turunen -
zpěv (1996-2005)
Sami Vänskä - baskytara (1998-2001)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sketazghetta sketazghetta | Web | 31. března 2008 v 1:34 | Reagovat

Ač tuhle kapelu neposlouchám, líbí se mi od nich předělávka High Hopes

2 Lenka Lenka | Web | 2. dubna 2008 v 20:01 | Reagovat

máš to tu pěkný a Nightwish sou super;-)

3 galder galder | 2. dubna 2008 v 20:08 | Reagovat

já vim, že sou....   no, ale teď radši posloucham gorogoroth, satyricon, amon amarth, a něco z těch lehčích jako třeba in extremo.

od tý doby co tam neni tarja mě ty Nightwish zas tolik nezajímaj... i když, jak řikam, sou zajímavý...

4 galder galder | 2. dubna 2008 v 20:09 | Reagovat

a díky za pochvalu.....    vždycky, když mi tohle někdo napíše, tak mě zahřeje u srdce

5 Psicho666 Psicho666 | Web | 20. dubna 2008 v 20:35 | Reagovat

Jsou úžasní a docela mě nasralo , že Tarja odešla...No nic...

6 AňuLí$eQ AňuLí$eQ | Web | 17. května 2008 v 18:29 | Reagovat

psicho666: mě to sere dnes a denně :D

7 M-a-Rkéta M-a-Rkéta | Web | 10. září 2008 v 21:22 | Reagovat

s tarjou to bylo celkově zajímavější,ale to neni důvod k odsuzování anette-jsou tam přeci ostatní úžasný členové.nightwish 4ever

8 Phillipbut Phillipbut | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 8:13 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>сайт знакомств без бесплатно</a>

Онлайн сообщество знакомств для интимных встреч. лучшие знакомства для C... в твоем городе. Заходи - тебе понравится!

круг вокруг сайт знакомств, знакомства лавпланет, знакомства ру войти, знакомства волжский, знакомства в алматы, открытые знакомства, сайт знакомств мулов, мульт знакомства, открыть знакомства, табор сайт знакомств регистрация моя страница, знакомства самара без, москва бесплатные знакомства для взрослых, знакомство mail моя страница, знакомства в мурманске, город знакомств регистрация, девушки ищущие знакомства, знакомства с обязательствами, знакомства май ру, знакомства маяк, хороший сайт знакомств бесплатно, тиндер знакомства моя страница, бесплатное знакомства мамбо, мулове сайт знакомств, мульт в кино выпуск 59 приятные знакомства,

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama