pokud něco kopírujete, napište mi to dolů pod článek, a u sebe napište zdroj, nebo odkaz na můj blog. díky

Temná stránka magie

24. února 2008 v 16:53 | Galder |  satanismus a vše s ním související

Temná stránka magie


Magické rituály, provozované zpravidla v souznění s přírodou a ve prospěch celého společenství, se rozvinuly všude na světě. Toto umění má i svoji temnou stránku. ti, kdo magii provozovali, si už odedávna byli vědomi, jak velkou moc jim propujčuje, a byli pokoušení využít ji ke svému prospěchu.
Alchymisté a čarodějnice
Alchymie byla kombinací filozofických, vědeckých a náboženských představ, jejichž původ se ztrácí v příšeří věků. Středověcí alchymisté věřili, že když příroda dokáže vytvořit z nepatrného semínka velký strom, mohli by tento zázračný proces okopírovat a proměnit obyčejný kov ve zlato nebo stříbro. ,,Kámen mudrců" měl být materií, která tuto transmutaci umožňuje. Také se o něm věřilo, že je silou způsobující vývoj života. Slunce bylo pro alchymisty symbolem zlata a duše, Měsíc symbolem stříbra a těla. Kámen mudrců byl kombinací síry, soli a olova. Olovo bylo často přirovnáváno k zavinutému drakovi, prastarému symbolu náhlé, nečekané změny. Původním cílem alchymie byla proměna materie, ale mnozí alchymisté z této cesty sešli. Zakládali zvláštní spolky, sdružující mistry magie, které pracovaly v naprosté tajnosti. Propadli démonismu v naději, že získají bohatství a nadpřirozené schopnosti.Pevně věřili, že když uzavřou smlouvu s ďáblem a jeho pomocníky, bude jim ďábel po zbytek jejich života sloužit. Po smrti se naopak stane čaroděj otrokem démonů. Proto také byl čaroděj schopen čehokoliv - včetně kontaktů s mrtvými a obětování živých - aby prodloužil svůj život. Svůj pakt s ďáblem musel čaroděj podepsat vlastní krví, neboť bylo řečeno: ,,Duše člověka vlastní ten, kdo vlastní jeho krev.
Znamení čertova kopyta
Při těchto praktikách nebylo možné používat obvyklé pozitivně laděné symboly a znaky přírodní magie, neboť zde nefungovaly. Symboly musely být nějak převrácené nebo deformované, aby byly znakem zvrácené síly. Jedním takovým příkladem je svastika. Pochází vlastně ze sanskrtského slova znamenajícího ,,doručitel štěstí" a v mnoha kulturách byla po staletí symbolem štěstí. Dnes je ale stělesněnímzla ve světě poté, co se obráceně zobrazená stala symbolem nacistického hnutí. Pětiúhelník byl často používán v bílé i černé magii, přeměněn v obrácenou pěticípou hvězdu se stal znamením zla. Další možnou deformací bylo prodloužení některých jeho stran - pak nesl název ,,znamení čertova kopyta".
Používání figurek
Hliněné, voskové i dřevěné figurky byly používany k tomu, aby byl zasažen nepřítel. Figurky byly svazovány, propichovány jehlami, páleny, rozpouštěny nebo pohřbívány s cílem zlikvidovat vyhlédnutou oběť. Někdy byly vyrobeny ze směsi tuku a obilí a pak spáleny na místě, kam dotičná osoba často chodila, aby tak byla ulovena její duše. Některé figurky byly dvoubarevné - jedna barva sloužila pro pozitivní a druhá pro negativní aříkání. Když byl obraz nějaké osoby namalován na zem a pak propíchnut holí, mělo to dotyčné osobě přivolat nějaké zranění. Spolky s ďáblem měly uspokojit sobecká přání a propůjčit moc, a to za každou cenu, bez jakýchkoli ohledů na to, jaké zlo tím bylo působeno. Taková magie je nebezpečným uměním a člověk by si s ní neměl zahrávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kacenka Kacenka | 16. března 2008 v 18:31 | Reagovat

ja se te snad zacnu bat.....sakra.....uz s tebou v noci nikdy nikam nepudu!!!!

2 galder galder | 16. března 2008 v 18:42 | Reagovat

ale notak, kačko, vždycky sem tě přece doved domu v pořádku, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama