pokud něco kopírujete, napište mi to dolů pod článek, a u sebe napište zdroj, nebo odkaz na můj blog. díky

Listopad 2009

další slohovka ;-)

2. listopadu 2009 v 18:17 | Galder |  aktuálně
vim, že sem poslední dobou nedávám nic moc zajímavýho, ale je to proto, že všechno co jsem tady mít chtěl už tu je a zatím nenacházím nic, co by se mi líbilo aby tady bylo.

jelikož jsem si ale říkal, že bych sem po dlouhý době mohl něco dát, tak vám sem hodim slohovku, kterou mám zítra odevzdat do školy. ps: téma: Reklama všude, kam se podíváš! styl: volný.

Slohová práce 1.11. 2009

Reklama je všude, kam se podíváš!
Jednoho dne dopoledne jsem se probudil a vstal. Zase škola! Pomyslel jsem si a začal se chystat. Při jízdě autobusem jsem zahlédl zajímavou reklamu na billboardu, kde poskakoval zelený panáček a od úst mu šla bublinka se sloganem, že pokud budu jíst právě ten a ten jogurt, určitě budu nadosmrti zdravý. Usmíval se na mě každý den a jako by říkal: Kup si mě! Kup si mě! Když jsem jednoho dne nakupoval v Albertu, padl mi zrak právě na tento jogurt a já, jelikož jsem měl zrovna hlad jsem si ho koupil. Doma jsem ho otevřel, snědl a zjistil, že vlastně vůbec nechutná špatně a že i když není úplně nejlevnější, že mám chuť na další. Druhý den jsem šel okamžitě ze školy a koupil si jej znovu. A další den znovu.
Za několik týdnů jsem se ale díval na zprávy a v jedné reportáži se dozvěděl, že právě ten typ jogurtů je závadný a že všichni, kdo jej v posledních týdnech jedli by si měli zajít preventivně k lékaři, protože může způsobovat bolesti žaludku a pomalé rozleptávání jeho vnitřních stěn. Říkal jsem si, že přece něco vydržím a tak jsem nikam nešel.
První týden bylo vše v pořádku, ale na začátku druhého týdne jsem začal v žaludku cítit slabé škubání. Asi jsem něco snědl, pomyslel jsem si a nevěnoval tomu pozornost. Když se ale bolest stupňovala, zašel jsem k lékaři a ten mi řekl, že mi žaludeční kyseliny proleptaly asi centimetrový otvor v žaludku a že ještě ten den půjdu na operaci a že budu moct být rád, když přežiji bez následků. Půl roku jsem ležel v nemocnici na lůžku a doufal, že mě od tamtud snad brzy propustí. Když jsem se konečně dočkal a jel tramvají domů, z reklamy se na mě usmíval ten samý zelený mužík, který mi radil, abych si koupil právě ten jeho jogurt.
Od té doby si radši vždy přečtu složení daného výrobku, než se do něj pustím. Snad toto poslouží jako mé varování jiným.Reklama je všude, kam se podíváš!
Kdysi dávno měl kamarád Dan takovou příhodu s reklamou, která jistě odradí každého, kdo není obezřetný. V novinách těsně před prázdninami last minute zájezd na památky do Číny na 14 dní za necelých 20.000 Kč na osobu s plnou penzí i letištními poplatky. Vše bylo v pořádku, odlétl a pln nadšení mi psal, jaké je to tam úžasné a tak dále. Když ale plný krásných zážitků a vzpomínek stál na letišti, od letištních zaměstnanců se dozvěděl, že společnost se kterou zde byl zkrachovala a že se nemá dostat jak zpátky, protože jeho vízum platí pouze na těch 14 dní. Vlastními financemi se ze země dostat nemohl, protože již všechny utrati a jeho věci, kdyby je prodal by nejspíš neměly takovou cenu, aby pokryly jeho cestu domů. Po měsíci stráveném zde se sice dostal pomocí České ambasády domů, ale stálo ho to jeho pracovní místo, měsíc jeho života a spoustu nervů. Od té doby (jsou to asi 4 roky) zatím nenašel odvahu vycestovat ani do okolních zemí a raději tráví dovolenou po Čechách.